MHF2-20D2R-M9PVMAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D2R-M9PVMAPC
Key Features
  • 120mm bore size ensures precise and reliable operation in various applications.
  • 2Long stroke design provides extended reach and flexibility for complex tasks.
  • 3Side piping type (R) allows for easy integration into compact systems.
  • 4Solid-state auto switch with M8-3 pin connector ensures durability and easy installation.
  • 5Pre-wired with a 1m lead wire and supports DC5V, 12V, and 24V for versatile power options.
Product Details
MHF2-20D2R-M9PVMAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm