MHF2-20D2R-M9PSAPCS-X83A2
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D2R-M9PSAPCS-X83A2
Key Features
  • 120mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Long stroke design provides extended reach and flexibility in operation.
  • 3Side piping type (R) allows for easy installation and space-saving configurations.
  • 4Solid-state auto switch with pre-wired connector ensures reliable and precise control.
  • 5Adjustable opening/closing finger positioning for enhanced customization and precision.
Product Details
MHF2-20D2R-M9PSAPCS-X83A2
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Long Adjusting
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm