MHF2-20D2R-M9BWZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D2R-M9BWZ
Key Features
  • 120mm bore size ensures precise and reliable operation in various industrial applications.
  • 22mm long stroke provides extended movement for enhanced functionality.
  • 3Side piping type (R) allows for flexible installation and space-saving design.
  • 5Operates on DC24V (DC10~28V), ensuring compatibility with a wide range of power supplies.
Product Details
MHF2-20D2R-M9BWZ
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm