MHF2-20D2R-M9BW-X83A2
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D2R-M9BW-X83A2
Key Features
  • 120mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 22mm long stroke provides precise and controlled movement.
  • 3Side piping type (R) allows for flexible installation in tight spaces.
  • 42-color indicator auto switch with a 0.5m lead wire for easy monitoring and integration.
  • 5Adjustable opening/closing finger positioning for enhanced customization and accuracy.
Product Details
MHF2-20D2R-M9BW-X83A2
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Long Adjusting
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm