MHF2-20D2R-M9BWSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D2R-M9BWSDPC
Key Features
  • 120mm bore size ensures precise and reliable operation in various applications.
  • 2Long 2mm stroke provides extended movement for enhanced functionality.
  • 3Side piping type (R) allows for flexible installation and space-saving design.
  • 5Solid-state auto switch with DC24V compatibility ensures durability and consistent performance.
Product Details
MHF2-20D2R-M9BWSDPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Side Piping Type
Bore Size
Bore Size 20 mm