MHF2-20D2-M9PWMAPC-X83C1
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D2-M9PWMAPC-X83C1
Key Features
  • 120mm bore size ensures precise and reliable operation for various applications.
  • 22mm long stroke provides extended reach and flexibility in positioning.
  • 32-color indicator and solid-state auto switch for easy monitoring and control.
  • 4Pre-wired M8-3 pin connector with a 1m lead wire for quick and hassle-free installation.
  • 5Adjustable opening/closing finger positioning for customizable and precise adjustments.
Product Details
MHF2-20D2-M9PWMAPC-X83C1
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Closing Position Adjusting;Short Adjusting
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm