MHF2-20D2-M9PWM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D2-M9PWM
Key Features
  • 120mm bore size for precise and reliable operation in various applications.
  • 22mm long stroke ensures smooth and accurate movement.
  • 3Axial piping type design for easy installation and space-saving integration.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC5V, 12V, 24V) and 1m lead wire for flexible use in different setups.
Product Details
MHF2-20D2-M9PWM
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm