MHF2-20D2-M9PSDPC-X83C2
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D2-M9PSDPC-X83C2
Key Features
  • 120mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 2Long stroke design provides extended reach and flexibility in operation.
  • 4Adjustable opening/closing finger positioning for precise control and customization.
Product Details
MHF2-20D2-M9PSDPC-X83C2
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Closing Position Adjusting;Long Adjusting
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm