MHF2-20D2-M9PSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D2-M9PSDPC
Key Features
  • 120mm bore size for precise and reliable operation.
  • 2Long stroke design for extended range of motion.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired M12-4 pin connector for easy installation.
  • 4Indicator light for quick status monitoring.
  • 5Compatible with DC voltages (4.5~28V) for versatile applications.
Product Details
MHF2-20D2-M9PSDPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm