MHF2-20D2-M9N-X83A1
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D2-M9N-X83A1
Key Features
  • 120mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 22mm long stroke provides precise and controlled movement.
  • 3M9N solid state auto switch with indicator light for reliable operation and easy monitoring.
  • 4Adjustable opening/closing finger positioning for enhanced customization and flexibility.
  • 5Double-side adjusting feature allows for quick and efficient setup in various configurations.
Product Details
MHF2-20D2-M9N-X83A1
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Short Adjusting
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm