MHF2-20D2-M9NWMAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D2-M9NWMAPC
Key Features
  • 120mm bore size ensures precise and reliable operation for various applications.
  • 2Long 2mm stroke provides extended movement capabilities for enhanced functionality.
  • 3Axial piping type design simplifies installation and maintenance.
  • 42-color indicator auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy integration.
  • 5Supports DC voltage (5V, 12V, 24V) with a wide operating range of DC4.5~28V.
Product Details
MHF2-20D2-M9NWMAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm