MHF2-20D2-M9NV
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D2-M9NV
Key Features
  • 120mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 22mm long stroke provides precise and controlled movement for delicate operations.
  • 3Axial piping type design allows for easy and efficient installation.
  • 53-wire NPN output with a 0.5m lead wire supports flexible integration into diverse systems.
Product Details
MHF2-20D2-M9NV
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm