MHF2-20D2-M9BWSAPC-X83C2
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D2-M9BWSAPC-X83C2
Key Features
  • 120mm bore size ensures optimal performance for precision applications.
  • 22mm long stroke provides extended reach for versatile use.
  • 32-color indicator and solid-state auto switch for easy monitoring and control.
  • 4Pre-wired M8-3 pin connector with 0.5m lead wire for quick installation.
  • 5Adjustable opening/closing finger positioning for precise control and customization.
Product Details
MHF2-20D2-M9BWSAPC-X83C2
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Closing Position Adjusting;Long Adjusting
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm