MHF2-20D2-M9BSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D2-M9BSAPC
Key Features
  • 120mm bore size ensures precise and reliable operation in various industrial applications.
  • 2Long stroke design provides extended reach and flexibility for complex tasks.
  • 4Axial piping type allows for efficient and compact integration into systems.
  • 5Compatible with DC24V (DC10~28V), offering versatile power options for diverse environments.
Product Details
MHF2-20D2-M9BSAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm