MHF2-20D2-M9BAL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D2-M9BAL
Key Features
  • 120mm bore size ensures precise and reliable operation in various applications.
  • 2Long 2mm stroke provides extended movement for enhanced functionality.
  • 3Water-resistant M9BAL auto switch with a 2-color indicator for clear status visibility.
  • 4Axial piping type design allows for easy and efficient installation.
  • 5Compatible with DC24V (DC10~28V) for versatile power supply options.
Product Details
MHF2-20D2-M9BAL
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Axial Piping Type
Stroke
Long Stroke
Bore Size
Bore Size 20 mm