MHF2-20D1R-M9PWL-X83A1
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D1R-M9PWL-X83A1
Key Features
  • 120mm bore size for robust performance in industrial applications.
  • 2Side piping type (R) for flexible installation and space-saving design.
  • 32-color indicator auto switch with solid-state technology for reliable operation.
  • 4Adjustable opening/closing finger positioning for precise control.
  • 5Double-side adjusting feature for enhanced customization and efficiency.
Product Details
MHF2-20D1R-M9PWL-X83A1
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Short Adjusting
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm