MHF2-20D1R-M9PVM-X83A2
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D1R-M9PVM-X83A2
Key Features
  • 120mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Medium stroke design provides balanced speed and force for versatile use.
  • 3Side piping type (R) allows for flexible installation in compact spaces.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light ensures reliable operation and easy monitoring.
Product Details
MHF2-20D1R-M9PVM-X83A2
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Long Adjusting
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm