MHF2-20D1R-M9PVMAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D1R-M9PVMAPC
Key Features
  • 120mm bore size ensures precise and reliable operation for various industrial applications.
  • 2Medium stroke design provides optimal performance for medium-range motion control tasks.
  • 3Side piping type (R) allows for flexible installation and efficient space utilization.
  • 5Indicator light and 1m lead wire enhance usability and simplify maintenance.
Product Details
MHF2-20D1R-M9PVMAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm