MHF2-20D1R-M9NWMBPC-X83B2
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D1R-M9NWMBPC-X83B2
Key Features
  • 120mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Side piping type (R) allows flexible installation in compact spaces.
  • 32-color solid-state auto switch with pre-wired connector for easy integration.
  • 4Adjustable opening/closing finger positioning for precise control.
  • 5Durable design with a 1-meter lead wire and wide voltage range (DC4.5~28V).
Product Details
MHF2-20D1R-M9NWMBPC-X83B2
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Opening Position Adjusting;Long Adjusting
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm