MHF2-20D1R-M9BW-X83A2
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D1R-M9BW-X83A2
Key Features
  • 120mm bore size ensures precise and reliable operation in various applications.
  • 2Medium stroke design provides optimal performance for medium-range movements.
  • 3Side piping type (R) allows for flexible installation and space-saving configurations.
Product Details
MHF2-20D1R-M9BW-X83A2
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Long Adjusting
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm