MHF2-20D1R-M9BWMDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D1R-M9BWMDPC
Key Features
  • 120mm bore size ensures precise and reliable operation in various applications.
  • 2Medium stroke design offers optimal performance for medium-range movements.
  • 3Side piping type (R) allows for flexible installation and space-saving configurations.
  • 42-color indicator auto switch with pre-wired M12-4 pin connector for easy integration.
  • 5DC24V operation with a 1m lead wire ensures compatibility and convenience in industrial setups.
Product Details
MHF2-20D1R-M9BWMDPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm