MHF2-20D1R-M9BVL-X83A2
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D1R-M9BVL-X83A2
Key Features
  • 120mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Side piping type (R) allows for flexible installation in tight spaces.
  • 4Adjustable opening/closing finger positioning (X83A2) for precise control and customization.
  • 5Long adjusting feature enables fine-tuning for specific application requirements.
Product Details
MHF2-20D1R-M9BVL-X83A2
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Long Adjusting
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm