MHF2-20D1R-M9BM-X83A1
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D1R-M9BM-X83A1
Key Features
  • 120mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Medium stroke design provides balanced speed and force for versatile use.
  • 3Side piping type (R) allows for flexible installation in compact spaces.
Product Details
MHF2-20D1R-M9BM-X83A1
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Short Adjusting
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm