MHF2-20D1-M9PWVM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D1-M9PWVM
Key Features
  • 120mm bore size ensures precise and reliable operation for various industrial applications.
  • 2Medium stroke design provides optimal performance for medium-range motion control tasks.
  • 3Axial piping type allows for easy and efficient installation in compact spaces.
  • 5Durable construction with a 1m lead wire and compatibility with DC5V, 12V, and 24V power supplies.
Product Details
MHF2-20D1-M9PWVM
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm