MHF2-20D1-M9PVL-X83A1
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D1-M9PVL-X83A1
Key Features
  • 120mm bore size ensures precise and efficient operation for various applications.
  • 2Medium stroke length provides optimal performance for medium-range tasks.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light ensures reliable and easy-to-monitor operation.
  • 4Adjustable opening/closing finger positioning allows for customized and precise control.
  • 5Axial piping type design enhances durability and simplifies installation.
Product Details
MHF2-20D1-M9PVL-X83A1
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Short Adjusting
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm