MHF2-20D1-M9NWSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D1-M9NWSAPC
Key Features
  • 120mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Medium stroke design provides precise and reliable motion control.
  • 32-color indicator with solid-state auto switch for easy status monitoring.
  • 4Pre-wired M8-3 pin connector simplifies installation and reduces setup time.
  • 5Axial piping type enhances flexibility in system integration.
Product Details
MHF2-20D1-M9NWSAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm