MHF2-20D1-M9NMAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D1-M9NMAPC
Key Features
  • 120mm bore size ensures precise and reliable operation for various industrial applications.
  • 2Medium stroke design offers optimal performance for medium-range motion control tasks.
  • 3Axial piping type simplifies installation and enhances system efficiency.
  • 4Solid-state auto switch with M8-3 pin connector ensures durability and easy connectivity.
  • 5Compatible with DC5V, 12V, and 24V, providing flexibility for diverse electrical setups.
Product Details
MHF2-20D1-M9NMAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm