MHF2-20D1-M9BWZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D1-M9BWZ
Key Features
  • 120mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Medium stroke design provides precise and reliable motion control.
  • 4Axial piping type simplifies installation and maintenance.
  • 5Includes a 5m lead wire with DC24V compatibility for versatile use in various setups.
Product Details
MHF2-20D1-M9BWZ
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm