MHF2-20D1-M9BWM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D1-M9BWM
Key Features
  • 120mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Medium stroke design provides balanced speed and force for precise operations.
  • 3Axial piping type simplifies installation and enhances system efficiency.
  • 42-color indicator auto switch with solid-state technology for reliable feedback.
  • 5Compatible with DC24V (DC10~28V) for versatile integration into various systems.
Product Details
MHF2-20D1-M9BWM
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm