MHF2-20D1-M9BV
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D1-M9BV
Key Features
  • 120mm bore size ensures precise and reliable performance in various applications.
  • 2Medium stroke design offers optimal balance between speed and force.
  • 4Axial piping type simplifies installation and maintenance processes.
  • 5Compatible with DC24V (DC10~28V), providing flexibility in power supply options.
Product Details
MHF2-20D1-M9BV
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm