MHF2-20D1-M9BSAPC-X4
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D1-M9BSAPC-X4
Key Features
  • 120mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Medium stroke length suitable for versatile applications.
  • 3Heat-resistant design withstands temperatures up to 100°C.
  • 4Solid-state auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 5Includes indicator light and 0.5m lead wire for enhanced usability.
Product Details
MHF2-20D1-M9BSAPC-X4
Made To Order
Heat Resistance (100沙C)
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 20 mm