MHF2-20D1-M9BASDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-20D1-M9BASDPC
Key Features
  • 120mm bore size ensures precise and reliable operation in various applications.
  • 2Medium stroke length provides optimal performance for medium-range tasks.
  • 3Water-resistant 2-color indicator auto switch enhances durability in challenging environments.
  • 4Pre-wired connector (M12-4 pin) simplifies installation and reduces setup time.
  • 5Compatible with DC24V (DC10~28V), offering flexibility in power supply options.
Product Details
MHF2-20D1-M9BASDPC
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Axial Piping Type
Stroke
Medium Stroke
Bore Size
Bore Size 20 mm