MHF2-12DR-M9PWZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12DR-M9PWZ
Key Features
  • 112mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Side piping type (R) for flexible installation options.
  • 32-color indicator solid-state auto switch for clear status monitoring.
  • 45m lead wire with DC5V-24V compatibility for versatile power options.
  • 5Short stroke design for compact and space-saving applications.
Product Details
MHF2-12DR-M9PWZ
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Side Piping Type
Stroke
Short Stroke
Bore Size
Bore Size 12 mm