MHF2-12DR-M9NWVMAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12DR-M9NWVMAPC
Key Features
  • 112mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Side piping type (R) for flexible installation options.
  • 32-color indicator auto switch with pre-wired M8-3 pin connector.
  • 4Solid-state auto switch supports DC5V, 12V, and 24V (DC4.5~28V).
  • 5Short stroke design for compact and space-saving applications.
Product Details
MHF2-12DR-M9NWVMAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Side Piping Type
Stroke
Short Stroke
Bore Size
Bore Size 12 mm