MHF2-12DR-M9BZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12DR-M9BZ
Key Features
  • 112mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Side piping type (R) for flexible installation options.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for reliable performance.
  • 45m lead wire for extended reach and easy connectivity.
  • 5Compatible with DC24V (DC10~28V) for versatile power options.
Product Details
MHF2-12DR-M9BZ
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Side Piping Type
Bore Size
Bore Size 12 mm