MHF2-12DR-M9BWVL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12DR-M9BWVL
Key Features
  • 112mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Side piping type (R) for flexible installation options.
  • 32-color indicator auto switch with solid-state reliability.
  • 43-meter lead wire for extended reach and convenience.
  • 5Compatible with DC24V (10-28V) for versatile power options.
Product Details
MHF2-12DR-M9BWVL
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Side Piping Type
Bore Size
Bore Size 12 mm