MHF2-12DR-M9BS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12DR-M9BS
Key Features
  • 112mm bore size ensures precise and reliable operation in compact spaces.
  • 2Side piping type (R) allows for flexible installation and efficient space utilization.
  • 4Includes a 0.5m lead wire and operates on DC24V (DC10~28V), ensuring versatile power compatibility.
Product Details
MHF2-12DR-M9BS
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Side Piping Type
Bore Size
Bore Size 12 mm