MHF2-12D-M9PWZ-X83A1
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D-M9PWZ-X83A1
Key Features
  • 112 mm bore size for versatile applications.
  • 2Short stroke design for compact and efficient operation.
  • 3Axial piping type for easy installation and maintenance.
  • 42-color indicator auto switch with 5m lead wire for clear status indication.
  • 5Adjustable opening/closing finger positioning for precise control.
Product Details
MHF2-12D-M9PWZ-X83A1
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Short Adjusting
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Axial Piping Type
Bore Size
Bore Size 12 mm