MHF2-12D-M9PWSAPCS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D-M9PWSAPCS
Key Features
  • 112mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Short stroke design ideal for compact applications.
  • 3Axial piping type for easy installation and maintenance.
  • 4Solid-state auto switch with 2-color indicator for clear status monitoring.
  • 5Pre-wired connector (M8-3 pin) and 0.5m lead wire for quick setup.
Product Details
MHF2-12D-M9PWSAPCS
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Axial Piping Type
Bore Size
Bore Size 12 mm