MHF2-12D-M9PL-X83A2
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D-M9PL-X83A2
Key Features
  • 112mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Short stroke design ideal for compact applications.
  • 3Axial piping type for easy and flexible installation.
  • 4Solid state auto switch with indicator light for reliable feedback.
  • 5Adjustable opening/closing finger positioning for enhanced control and customization.
Product Details
MHF2-12D-M9PL-X83A2
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Long Adjusting
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 12 mm