MHF2-12D-M9NZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D-M9NZ
Key Features
  • 112mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Short stroke design ideal for compact applications.
  • 3Axial piping type for easy and flexible installation.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for reliable performance.
  • 55m lead wire and multi-voltage support (DC4.5~28V) for versatile use.
Product Details
MHF2-12D-M9NZ
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 12 mm