MHF2-12D-M9NWV-X83A1
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D-M9NWV-X83A1
Key Features
  • 112mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Short stroke design ideal for compact applications.
  • 3Axial piping type for easy and flexible installation.
  • 42-color indicator and solid-state auto switch for reliable performance.
  • 5Adjustable opening/closing finger positioning for enhanced control.
Product Details
MHF2-12D-M9NWV-X83A1
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Short Adjusting
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 12 mm