MHF2-12D-M9NWVM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D-M9NWVM
Key Features
  • 112mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Short stroke design ideal for compact applications.
  • 32-color indicator solid-state auto switch for easy monitoring.
  • 4Axial piping type for flexible installation options.
  • 53-wire NPN configuration with a 1m lead wire for reliable connectivity.
Product Details
MHF2-12D-M9NWVM
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 12 mm