MHF2-12D-M9NWV
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D-M9NWV
Key Features
  • 112mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Short stroke design ideal for compact applications.
  • 32-color indicator auto switch with solid-state reliability.
  • 4Axial piping type for easy installation and maintenance.
  • 53-wire NPN configuration with 0.5m lead wire for versatile connectivity.
Product Details
MHF2-12D-M9NWV
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 12 mm