MHF2-12D-M9NM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D-M9NM
Key Features
  • 112mm bore size ensures precise and reliable operation for various industrial applications.
  • 2Short stroke design allows for compact installation in space-constrained environments.
  • 3Axial piping type simplifies installation and maintenance, enhancing operational efficiency.
Product Details
MHF2-12D-M9NM
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 12 mm