MHF2-12D-M9BVSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D-M9BVSAPC
Key Features
  • 112mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Short stroke design ideal for compact applications.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 4Includes indicator light and 0.5m lead wire for enhanced usability.
  • 5Operates on DC24V (DC10~28V), ensuring compatibility with various systems.
Product Details
MHF2-12D-M9BVSAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 12 mm