MHF2-12D-M9BSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D-M9BSAPC
Key Features
  • 112mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Short stroke design ideal for compact applications.
  • 3Axial piping type for easy and flexible installation.
  • 4Solid-state auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for reliable performance.
  • 5Compatible with DC24V (DC10~28V) for versatile power options.
Product Details
MHF2-12D-M9BSAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Axial Piping Type
Stroke
Short Stroke
Bore Size
Bore Size 12 mm