MHF2-12D2R-M9PSAPC-X83A2
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D2R-M9PSAPC-X83A2
Key Features
  • 112mm bore size for precise and controlled operations.
  • 2Long stroke design for extended reach and versatility.
  • 3Side piping type for easy and flexible installation.
  • 4Solid state auto switch with pre-wired connector for reliable and quick setup.
  • 5Adjustable opening/closing finger positioning for enhanced customization and precision.
Product Details
MHF2-12D2R-M9PSAPC-X83A2
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Long Adjusting
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Side Piping Type
Stroke
Long Stroke
Bore Size
Bore Size 12 mm