MHF2-12D2R-M9NWMAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D2R-M9NWMAPC
Key Features
  • 112mm bore size ensures precise and reliable operation in compact spaces.
  • 2Long stroke design provides extended reach for versatile applications.
  • 3Side piping type allows for flexible installation and efficient space utilization.
  • 42-color indicator and solid-state auto switch enhance monitoring and control.
  • 5Pre-wired connector (M8-3 pin) simplifies installation and reduces setup time.
Product Details
MHF2-12D2R-M9NWMAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Side Piping Type
Bore Size
Bore Size 12 mm