MHF2-12D2-M9PW-X83A2
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHF2-12D2-M9PW-X83A2
Key Features
  • 112mm bore size ensures precise and efficient operation in compact spaces.
  • 2Long stroke design provides extended reach for versatile applications.
  • 3Axial piping type allows for easy and flexible installation.
  • 42-color indicator auto switch with solid-state technology for reliable performance.
  • 5Adjustable opening/closing finger positioning for enhanced customization and control.
Product Details
MHF2-12D2-M9PW-X83A2
Made To Order
With An Adjustable Opening/Closing Finger Positioning;Double Side Adjusting;Long Adjusting
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Axial Piping Type
Bore Size
Bore Size 12 mm